Vandaag 25 april, ging de FJR-rit van Jo, onze koekenbakker, met de steun van FJRijders onder een stralende zon van start. Goei weer, veel motoren, en vooral veel ambiance!
50 motoren aan de start, en 72 personen die voor het ontbijt de voetjes strekten onder de tafels van de PLACE 2B in Lichtervelde om 9.00u.
Veul volk in de sta?sie ... mag k'ik 'ulle paskes ne keer zien ?
RDV-punt Burcht om 07.15u.
Om al deze mensen op dit vroege uur in West-Vlaanderen te krijgen, hadden we 3 rendez-vous punten opgezet, waar FJR's verzamelden. Om half 8 werd al gestart in Burcht bij Antwerpen, eveneens tegelijkertijd kwam Leuven in beweging, om gezamelijk op te stomen naar Gent-Drongen.
All? manne, goei reis, en braaf zijn ?, en ni te rap raaije (Burcht 07.25u)
Rendez-vous in Drongen om 08.15u.
Onderweg nog hier en daar een FJR die aansloot bij de bende, en zo kwamen we ongeveer op een 30 motoren die om half 9 in Gent vertrokken, om zo naar Lichtervelde te rijden. Bedankt Nederlandse collega's, om van zover en zovroeg samen met ons deze rit te rijden. Bewonderingswaardige blikken, van toeristen in hun blik op wielen, onderweg naar zee, terwijl wij het linkerbaanvak voor onszelf reserveren. Bedankt Rijkswachters van de Provinciale Verkeers Eenheid, voor de begeleiding tot de verkeerswisselaar.
De binnenkomende motards werden opgevangen door Seabiker, en door onze Jo. Het roadbook werd
overhandigd en het promotiemateriaal van FJRijders uitgedeeld.
Schitterend ontbijt, onze Belgische bourgondische traditie waardig! De mensen van PLACE 2B hebben ons (s'morgens) goed verwend. Koffie en thee werden ons gratis aangeboden door onze sponsor www.caset.be .

Francis en Jo aan de inkomtafel.

Het ontbijtbuffet.

Deze FJRijders weten nog niet wat hem boven het hoofd hangt .... ( en t'is geen Westvlaamse regenbui

Bijna 10u. en de eersten gaan de baan op. In allerijl komt onze collega Arthur nog aanzetten, hij had ergens een afrit gemist, maar hij kon de rit dan toch nog meerijden. Landelijke wegen, pittoreske dorpjes zoals Woesten, Langemark, Zuidschote ... Statig en fier verrijst de monumentale IJzertoren aan de horizon te Diksmuide. Een stukje historiek : "Hier liggen hun lijken, als zaden in de grond". Je kan er niet omheen kijken. West-Vlaanderen en de IJzervlakte, waar we nu langsheen rijden is ontegensprekelijk verbonden met de Eerste Wereldoorlog. De ontelbare kerkhoven en monumenten, zoals de Dodengang, doen onze gedachten spontaan terugkeren naar die donkere jaren uit het begin van de vorige eeuw.